Home / Kitap Önerileri / Kozmik Oyun

Kozmik Oyun

Ünlü psikiyatrist ve şuur araştırmacısı Dr. Stanislav Grof bu kitabında, olağandışı şuur halleriyle ilgili olarak yaptığı araştırmalarından elde ettiği bilgilerle insanların ezelden beridir varlığın ve evrenin doğası hakkında sorduğu en temel soruların yanıtlarını aramaktadır. Bu bağlamda evrenin oluşumu, kozmostaki düzen, form ve anlamın kaynağı, maddi dünyanın yapısı ve işleyiş ilkeleri, insan varlığının kozmostaki yeri, varlığın birliği ve şuurun kapsamı gibi konuları ele almakta, bunların modern bilimsel araştırmalar ve çağlar boyu insanları etkilemiş ruhsal öğretilerle karşılaştırmaktadır.

Olağandışı şuur hallerinden elde edilen içgörüler varoluşu, uzay, zaman, doğrusal nedensellik ve tüm zıtlıkları aşan kozmik yaratıcı ilkenin hayret verici bir oyunu olarak betimler ve insan psişesinin, en derinde evrensel yaratıcı ilkeyle ve varoluşun tümüyle bir olduğunu gösterir.

Kozmik Oyun ruhsal geleneklerle modern bilimin harika bir sentezini sunan düşünce ufuklarımızı genişletici bir kitaptır.

“Bu kitabı bir klasik haline getiren şey, dünyanın büyük bilgeliği ve ruhsal gelenekleriyle tamamıyla aynı düşüncede oluşudur. Daimi felsefenin modern yöntemlerle kanıtlanması olağanüstü bir başarıdır ve çok geniş kitlelere duyurulması gerekir….
Ken Wilber

“Kozmik Oyun, Stanislav Grof’un insan şuuru hakkındaki anlayışımıza yaptığı olağanüstü katkıların sonuncusu ve en iyisidir. Kitap bireysel deneyimin evrensel şuur modelleriyle nasıl örtüştüğünü tutarlı bir şekilde göstermektedir…”
Frances Vaughan

About Gülay Savaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.