Home / Ruhsal Beden / Astroloji

Astroloji

Astroloji, doğum bilgileri ve gök cisimlerinin konumları ile kişilerin karakterleri ve başlarına gelecek olaylar hakkında kestirimlerde bulunulabileceği düşünülen bir inanç sistemidir. Bu sistem içerisinde yıldız haritaları veya başka araçlar kullanarak geçmişteki olayları açıklamaya çalışan ya da gelecekle ilgili iddialarda bulunan kişilere astrolog denir. Astrologlar kimi zaman tüzel kişilerin (örneğin, bir ülkenin) geçmişi hakkında açıklamalar ya da geleceği hakkında tahminlerde de bulunabilirler.

Evrenimiz çeşitli türden ilginç enerjiler ile doludur. Astroloji bu enerjileri yorumlamamıza yardımcı olur. Astroloji bir din değildir, bundan dolayı da bir şeye karşı inancımızı bırakmak ya da başka bir inanca sahip olmak gibi bir şey yoktur. Astrolojinin çalışması için ona inanmamıza da gerek yoktur aslında.

Astroloji; bilim, ön sezi, sihir, matematik, dönüşler ve sembollerin karışımıdır. Gezegenler ve dönemleri üzerinde durmaktadır ve gezegenler gerçektir. Aslında o kadar gerçeklerdir ki tüm hareketleri sabit ve kayıt edilebilirdir. Astroloji sayesinde göksel yörüngeler ve Dünyadaki olaylar arasında paraleller çizebiliriz. Kendi “gelgitli haritalarımız” veya “gezegensel gök günlüklerimize” bakarak kozmik dalgalarda sörf yapmamızı sağlar ve en yolunda olan gelgitten en iyi sonucu nasıl alabileceğimizi gösterir. Önsezilerimizi kuvvetlendirir ve şimdiye kadar bildiklerimizi destekler. Astroloji bir dil ve sembol kümesidir, dünyayı, yaşamı ve kozmosu anlamamıza yardımcı olur.

About Gülay Savaş

Check Also

Bioenerji

İnsan bedeninin elektromanyetik alanı kullanarak kendi kendini iyileştirme yetisine Bioenerji denir. Bioenerji farklı tekniklerle yapılıyor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.